V březnu 2021 vyšla kniha Jak jsem potkal programy – Průvodce zkušeného projektového manažera programovým řízením. Je to praktická kniha pro projektové manažery, kteří dobře znají procesy řízení projektu, a tak je pro ně lepší poznávat specifika programového řízení v porovnání s ním. Krok za krokem se v knize porovnávají jednotlivé aspekty programového řízení s projektovým a ukazuje se, kde je rozdíl a proč. Kniha se věnuje praktickému popisu, reálným zkušenostem, konkrétním doporučením. Postupně se kniha dostává až k popisu certifikace programového manažera. Praxe autora při přípravě několika úspěšně certifikovaných manažerů programu ukazuje, že tento „srovnávací“ přístup je efektivnější než obvyklý procesní popis.

Zatím na trhu není mnoho publikací v češtině, které by se řízení programů věnovaly. Lze samozřejmě v angličtině studovat patřičný standard. Existuje v cizích jazycích i několik lepších či horších studijních příruček pro přípravu k certifikaci programového manažera. Všechny ale vychází z procesního pohledu, tedy jejich základem je popis procesu řízení programu. Svým pojetím, rozvíjejícím znalosti a zkušenosti projektového manažera, je tato kniha unikátní.

Kniha má 170 stran formátu 176x250mm. Měla by být časem k dispozici v některých knihovnách. Cena knihy je 290,- Kč plus DPH plus případná přefakturace poštovného. Jste-li z Prahy, doporučuji dohodnout si osobní předání – knih není mnoho a tak to není problém. V případě dotazů mne neváhejte kontaktovat.

Inspirativní čtení!